fbpx

סדנת כתיבה שיווקית לפייסבוק ולאינסטגרם

יסודות בכתיבה שיווקית; איך כותבים נכון; איך כותבים מעניין; איך כותבים מדויק;

מה עושים בסדנה?

בסדנה לומדים לכתוב. תכלס. לכתוב קצר. לכתוב מהר. לכתוב יעיל. אנחנו יודעים שאחת הבעיות המוכרות של בעלי עסקים היא מחסום כתיבה בכול פעם שהם מתבקשים להעביר מסר קצר ("אני רוצה להגיד משהו – אבל אני לא יודע איך לכתוב אותו"). אנחנו רוצים לפרסם איזה קשקוש על הטבה מסוימת או טיפ ללקוחות או הזמנה לאירוע, כולה כמה שורות, כולה כמה שניות, ואנחנו מאבדים את זה לגמרי, ומשקיעים בזה שנה מהחיים. ואז מתייאשים. וכתוצאה מהייאוש, לא משווקים. שגעת אמיתית רק כי נדרשנו להוציא מעצמנו כמה מילים בכתב. סרט. לא?

מניסיון, יש לבעיה הזו פתרון.

לא מדובר בלימוד כישרון לכתיבה (כשרון לא לומדים – ולא נלמד בסדנה איך כותבים רומן בלשי), אבל בהחלט נלמד טיפים בהעברת מסרים קצרים בתוכן שיווקי. לדוגמה, איך להזמין את הלקוחות ליום לקוחות; איך לכתוב פוסט מכירתי מעניין (ולא סתם לכתוב: "חובה לקנות!!!"); איך למשוך את תשומת לב הקהל כבר מהמשפט הראשון בפוסט. הכיף בכתיבה שיווקית הוא האפשרות לצאת מהכללים, לכתוב איך שבא לכם ובאיזה סגנון שבא לכם (ולפעמים אפילו להזניח את כללי הכתיבה המוכרים – בגבולות הטעם הטוב), מה שהופך את העניין לקל יותר ונוח יותר ונגיש יותר.

למי הסדנה מתאימה?

הסדנה מתאימה לכול בעלי עסקים המשווקים את עצמם באמצעות כתיבה ברשת (פייסבוק; אינסטגרם; סטורי). הסדנה עוסקת בכתיבה שיווקית באופן כללי, ולכן רלוונטית לכולם. עם זאת, כמובן, יש הבדל בין כתיבה שיווקית לצורך שיווק עסק לקוסמטיקה לבין כתיבה שיווקית לצורך שיווק משרד עורכי דין. מן הסתם, עורך דין יהיה רשמי יותר, ובעלת עסק בתחום היופי תרשה לעצמה להשתטות קצת. בסדנה נשים דגש גם על ההבדלים האלה.

למה אני צריך את זה?

המציאות של היום מלמדת שכולנו עם הראש בנייד. תמיד. ומן הסתם הרשת היא אפיק שיווק מספר אחת (אפילו פרויקט הזיכרון ליום השואה נעשה שם – הסטורי של אווה) . אנשים ברשת, בכול יום, בכול זמן, בכול שעה; ואם אנשים נמצאים תמיד ברשת – השיווק הטוב והיעיל נעשה ברשת. לא מדובר בכול סוגי העסקים, אלא על המגמה הכוללת, וככול שאנחנו משווקים לקהל צעיר יחסית, אנחנו חייבים לשווק באמצעות הרשתות החברתיות (כי אחרת פשוט לא נהיה קיימים).

הבעיה: המון עסקים כותבים תוכן שיווקי בפייסבוק ובאינסטגרם, הרשת מלאה בתוכן ובתמונות, הקידום האורגני הפך להיות נמוך מאוד, ומשמעות הדבר שהפרסום שלנו עלול להיבלע בתוך כל שאר הפוסטים. אם נהיה משעממים, אם נהיה בנאליים, אם נכתוב באופן סתמי ("מבצעים לטיפולי פנים!") – זה לא יעבוד – ונתקשה מאוד לגרום לאנשים להתעניין במה שכתבנו.

בקיצור, אתם צריכים את הסדנה כדי שתדעו לכתוב תוכן שיווקי, וכדי שהתוכן השיווקי שתכתבו יהיה איכותי ויעיל.

מעולם לא התעסקתי בכתיבה, אחרי הסדנה אדע לכתוב באופן מושלם?

לא, כנראה שלא תדעו לכתוב באופן מושלם. הסדנה גם לא עוסקת בעריכת לשון או בהדרכה על שימוש בסימני פיסוק (אולי קצת…). להבדיל, הסדנה תלמד אתכם להעביר מסר באופן פשוט וקל, בלי להסתבך עם מילים מיותרות, ובלי לשבור את הראש בכול פעם שנתבקשתם לכתוב יותר משני משפטים. מטרת הסדנה היא שתדעו לכתוב כתיבה מעניינת, כך שהקורא יתעניין בכתוב וישאיר לכם פרטי התעניינות. ומכאן, סגירת העסקה תעבור לידיים שלכם.

מה בדיוק לומדים בסדנה?

לומדים איך לכתוב נכון, איך לכתוב מעניין, איך לכתוב קצר וקולע.  

לומדים איך מושכים את עין הקוראים כבר במשפט הראשון.

לומדים איך משאירים את הקורא בתוך הטקסט (אם הוא קרא את המשפט הראשון – זה לא מחייב שימשיך לקרוא גם את השאר – ולכן חייב להגיע לפאנץ' ליין כמה שיותר מהר).

לומדים להעביר מסר באופן פשוט, בלי להתחכם ובלי לנסות להרשים.

לומדים לשלב דוגמאות מעניינות או ציטוטים כדי ל"תבל" את הטקסט.

לומדים כללים בסיסיים לכתיבה נכונה (ולומדים גם איך לשבור את הכללים האלה – כי אנחנו לא שבלוניים ולא משעממים)

מה בתכנית

טיפים לכתיבה מעניינת טעויות נפוצות בכתיבה טיפים לשבירת מחסומי כתיבה טיפים לשימוש נכון בדוגמאות תוך כדי הכתיבה טיפים להעברת מסר במילים פשוטות בקיצור – הפיכת תהליך הכתיבה לקל יותר וקצר יותר.

שבירת מחסומי כתיבה

משיכת עין הקורא

כתיבה למדיה חברתית

כתיבה מדוייקת

מי מעביר את הסדנה?

"

אביאל בוקובזה. סופר ומרצה לכתיבה. כותב רומנים (ארבעה נכתבו עד היום). כותב תוכן שיווקי לבעלי עסקים, עורך דין (מלמד גם כתיבה משפטית), דוקטורנט ומרצה לכתיבה אקדמית, כותב מאמרי דעה לעיתונות מקומית. חפשו בגוגל.

אנקדוטה חשובה

הפרזנטור בסדנה הוא

הטקסט שלכם

לפני הסדנה תוכלו לשלוח תוכן שיווקי שלכם לכתובת המייל שלנו;
hen@businesscare.co.il
במהלך הסדנה ייתכן שהתוכן ששלחתם ייבחר – והוא ישופר וישופץ אונליין – כחלק מההדרכה.

הפרטים הטכניים

15/12
10:00-13:30

דרך עדן 9 ראשון לציון (שפע חניה במקום ונגישות לתחנת רכבת)


575 לכרטיס בודד 800 ש"ח לזוג (ניתן גם להשאיר טלפון ולשלם טלפונית בשני כרטיסי אשראי)7

פרטים מדויקים יישלחו בווצאפ לנרשמים ביום העסקים הבא

לו"ז מפורט

10.00 תחילת סדנה
10.00-11.30  טיפים איך כותבים תוכן שיווקי
11.30-11.45 הפסקה (אביאל יישאר בכיתה למענה על שאלות פרטיות)
11.45 – 12.45 הצגת תכנים שיווקים ושיפוץ בזמן הסדנה 
12.45 – 14.30 שאלות ותשובות פלוס תיקון פוסטים שיישלחו מראש

נשארת עם שאלות?

אני זמין ב: מייל, ווטסאפ ופייסבוק

ניפגש, אביאל